Jdi na obsah Jdi na menu
 


Marakuja

18. 12. 2009

ObrazekNa internetu (např. www.zeny.cz/magazin/ovoce-a-zelenina/mene-zname-ovoce--maracuja.aspx) se člověk může dočíst, že chuť marakuji (která se u nás někdy prodává pod anglickým názvem passion fruit), plod mučenky, připomíná meruňky či broskve. Oh, jaká by to byla slast! Té se mi ale po rozkrojení zelené marakuji, kterou jsem koupil s 50% slevou v Tesku, mém výhradním dodavateli exotického ovoce, rozhodně nedostalo. Moje marakuja je intenzivně kyselo-hořká. Hodí se možná ve stopovém množství (s notnou dávkou cukru a/nebo alkoholu) do míchaných nápojů, ke konzumaci ji ale rozhodně nedoporučuji!

 

Fotografie: cs.wikipedia.org/wiki/Marakuja

 

Obecná poznámka

Nebo byla zelená marakuja nezralá? Proč by ale Tesco prodávalo nezralé marakuji s 50% slevou?! Není vůbec nefér prodávat nezralé neznámé ovoce, aniž se na to výslovně upozorní (pokud se to děje)??

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

mé nejoblíbenější ovoce

(Marek, 17. 2. 2017 17:17)

Pokud jste jedl, jedla, maracuja takovou, jak dávate na obrázek, tak chápu, že nechutnala. Jinak je to vynikající ovoce - specifická kyselá chuť. Když se vmíchá do jogurtu, nebo do salátu, má specifickou, nenahraditelnou chuť! Já ji mám rád strašně i samotnou. Doporučuji tedy nekupovat v akci v Tescu, ale někde, kde ji seženete kvalitní a zralou:o)))