Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z deníčku wikipedisty

1. 2. 2010

Z deníčku Wikipedisty

 

prosinec 2009

2. 12. - někdo (anonym) po (bez dvou dnů) čtyřech měsících odstraňuje můj malý "vandalismus", když do věty "Ergoterapie se provádí v různých rehabilitačních, zdravotnických, terapeutických, sociálních, ale i školských zařízeních pod dohledem šílených ergoterapeutů." vrací původní (koneckonců podstatně nudnější) spojení "školených ergoterapeutů" :-).

16. 12. - upozorňuji v rozcestníku na možné významy slova "průvodce" (vsadím se, že alespoň jeden z těch prvních čtyř nebudete znát! A že by to člověk neřekl, že?:-) )
20. 12. - upozorňuji na to, že "Musa" je nejen latinsky rod banánů, ale i starým pravopisem "Múza" (opravdu s čárkovaným u). Z DEBDictu se dovídám o "desáté múze", o které ale na Wikipedii zatím nikomu nic neříkám. Třeba z toho bude jednou úloha dětem?

25. 12. - na Boží hod upozorňuji v článku Pelyněk černobýl
nejen na to, že se (podle Otty) pelyněk za starých časů používal jako kouzelná rostlina proti vodníkům, ale i na to, že "Název ukrajinského města Černobyl, místa jaderné havárie z roku 1986, znamená česky (pelyněk) černobýl."

leden 2010

Leden 2010 byl na (netradiční) události v mém wikiživotě opravdu bohatý. Posuďte sami:

1. 1. - Wikipedistův rok začínám přesměrováním Fašanku a Šibřinek na Masopust


2. 1. - zveřejněním článků z kategorie "Wikipedie pro začátečníky
" a upozorněním na jejich existenci v diskusní sekci Pod lípou vyšly najevo některé mé vandalismy aneb moje zkoušky Wikipedie, zejména "šílení ergoterapeuti" (správně "školení"), což některé pobavilo :-)

10. 1. - na základě přečtení mého článku mě oslovuje prof. V. Jurajda (VFU Brno), který chce v začátcích poradit s editováním. Od té doby chrlí články o nemocech zvířat, zejména ptáků (viz).


11. 1. - v jakémsi podivném zápalu zakládám pod vlivem semináře Dr. T. Havelky článek o Antonínu Borovém (zde
), kterého považuji za v podstatě nevýznamnou postavu. Článek zakládám ze dvou důvodů: Jednak proto, aby se od teď mohl každý dozvědět, kdo to byl (protože o něm dosud na webu nic kloudného nešlo najít), jednak s jakousi pitoreskní, poťouchlou radostí pramenící z relativní nevýznamnosti existence tohoto hesla (zvlášť za situace, kdy nejsou články o věcech důležitějších... Ale zrovna o Borovém bude! :-) Dr. Havelka se posléze rozhodne výjimečně do Wikipedie něco napsat a mnou založený pahýl notně zvelebuje.
15. 1. - zakládám článek Starší česká literatura
- hlavně jako seznam pojmů s nějakou omáčkou, oslovují spolužáky, zda chybějící články společně nenapíšeme (do konce měsíce se nikdo neozval)

- někdy v této době? - zjišťuji, že je vyhlášena soutěž Zlepšete obsah české Wikipedie a získejte netbook a další ceny! (ačkoli byla vyhlášena, jak vidím, už 12. 12.! Ale myslím, že do teď se mi na ni nezobrazovala reklama v banneru)

17. 1. - uživatelka Hanka.kacka (příspěvky) píše svůj první (a zatím taky poslední) článek "Jiří Fried"

22. 1. - do Levobočka doplňuji nejen bastarda a pancharta, ale i jistou informaci z dějin církevních, pro některé (zejména renesanční) papeže snad poněkud nelichotivou.
23. 1. - doplňuji s vědomím tenkého ledu a ošemetnosti celé záležitosti článek Medžugorie
27. 1. - vedu spor s Cinikem o to, zda je AGKM elitní škola (podle mého se v podstatě není o čem bavit)
28. 1. - znovuobjevuji "Murphyho zákony Wikipedie" a přidávám odkaz na ně na tento web
29. 1. - zakládám diskusi k pojmům Kristův monogram, chrismon a christogram, snad se toho někdy někdo ujme a udělá v tom jasno... (příp. viz
(a udělej:))
30. 1. - vkládám zbrusu novou fotku Paláce Svět ("Kino Svět - už zase hraje", jak zpívá Jablkoň - foto zde
)
31. 1. - Emír Balduin Hallef Omar Ali al-Adid bin Abú Sharee al-Kerak,
wikipedista s nejextravagantnějším a nejdelším loginem, psaným dříve dokonce arabským písmem, kterému stejně všichni říkali jen zkráceně "Emír", se konečně nechal přejmenovat na něco normálního. Podepisuje se ale pořád stejně, čímž bude jenom vyvolávat zmatek.

únor 2010

12. 2. - Frisinské zlomky(založení)

13. 2. - Diskuse:Al-Chorezmí

25. 2. - Stránka Bartoloměj Paprocký z Hlahol a Paprocké Vůle přemístěna na stránku Bartoloměj Paprocký z Hlohol a Paprocké Vůle (od svého založení, tj. přes rok, se článek jmenoval špatně)

25. 2. - založen článek Čanád/Csanad (prosba o revizi)

březen 2010

3. 3. - Gerhard Helbig (založení)

16. 3. - Karel Jaroslav Obrátil(založení)

18. 3. - Pseudepigraf (založení) 

23. 3. - doplnění různých jmen Rosinanty (Rocinante)

24. 3. - založen článek Behemot

duben 2010

 

3. 4. - pahýl Idžtihád (protože mě zaujal pojem "uzavření bran idžtihádu" :-)

10. 4. - tak Ka'ba se má prý psát takto, a ne kába (jako ji uvádí SSJČ a ASCS), hadždž prý označuje nejen pouť, ale i toho, kdo ji vykonal (kterého PSJČ, SSJČ a ASCS označují hadži, resp. hádždží) - pro obé viz Diskuse:Ka'ba

16. 4. - založen článek Komedie o Felsenburkovi, kterou budeme 20. 4. hrát

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář